  • PWR4413BR050J
PWR4413BR050J
advertisement
Manufacturer No:
PWR4413BR050J
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PWR4413BR050J
Package:
Radial
Datasheet:
PWR4413BR050J
Description:
FIXED RESISTOR, 50mOhm, Metal Element,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PWR4413BR050J
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~325°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PWR4413
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.450Lx0.157W 11.43mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Current Sense, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Resistance
    50mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Element
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    METAL ALLOY
  • Construction
    Open Frame
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Length
    4.5mm