  • PWR4318WR220JE
PWR4318WR220JE
advertisement
Manufacturer No:
PWR4318WR220JE
HK JDW NO:
103-PWR4318WR220JE
Package:
4318 J-Lead
Datasheet:
PWR4318WR220JE
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PWR4318 Series, Wirewound, 220mOhm, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
PWR4318WR220JE
  • Package / Case
    4318 J-Lead
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    PWR4318
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.177W 11.00mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Current Sense, Pulse Withstanding
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±90ppm/°C
  • Resistance
    220mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Depth
    4.5mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Height
    5.1562mm
  • Height Seated (Max)
    0.203 5.16mm