  • PWR4318W47R0JE
PWR4318W47R0JE
advertisement
Manufacturer No:
PWR4318W47R0JE
HK JDW NO:
103-PWR4318W47R0JE
Datasheet:
PWR4318W47R0JE
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PWR4318 Series, Wirewound, 47Ohm, ±5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PWR4318W47R0JE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.177W 11.00mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Height
    5.1562mm
  • Height Seated (Max)
    0.203 5.16mm