  • PWR4318W39R0JE
PWR4318W39R0JE
advertisement
Manufacturer No:
PWR4318W39R0JE
HK JDW NO:
103-PWR4318W39R0JE
Package:
4318 J-Lead
Datasheet:
PWR4318W39R0JE
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PWR4318 Series, Wirewound, 39Ohm, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
PWR4318W39R0JE
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    4318 J-Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PWR4318
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.177W 11.00mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Current Sense, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    39Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Height
    5.1562mm
  • Height Seated (Max)
    0.203 5.16mm