  • PWR263S-35-5600JE
PWR263S-35-5600JE
advertisement
Manufacturer No:
PWR263S-35-5600JE
HK JDW NO:
103-PWR263S-35-5600JE
Datasheet:
PWR263S-35-5600JE
Description:
PWR263S-35 Series, Thick Film, 560Ohm, 35W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
PWR263S-35-5600JE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.346W 10.10mmx8.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    560Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    35W
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm