  • PWR263S-35-4700JE
PWR263S-35-4700JE
advertisement
Manufacturer No:
PWR263S-35-4700JE
HK JDW NO:
103-PWR263S-35-4700JE
Datasheet:
PWR263S-35-4700JE
Description:
PWR263S-35 Series, Thick Film, 470Ohms, 35W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3253
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PWR263S-35-4700JE
  • Supplier Device Package
    D2PAK
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.346W 10.10mmx8.80mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    470Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    35W
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    35W
  • Height
    10.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • Length
    10.1mm
  • Width
    4.5mm