  • PWR263S-35-1902J
PWR263S-35-1902J
advertisement
Manufacturer No:
PWR263S-35-1902J
HK JDW NO:
103-PWR263S-35-1902J
Datasheet:
PWR263S-35-1902J
Description:
PWR263S-35 Series, Thick Film, 19kOhms, 35W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
PWR263S-35-1902J
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    D2PAK
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    PWR263S-35
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.409W 10.10mmx10.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    19kOhms
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    35W
  • Max Power Dissipation
    35W
  • Height
    4.8768mm
  • Height Seated (Max)
    0.192 4.88mm
  • Length
    10.1092mm
  • Width
    10.3886mm