  • PWR263S-20-6R20FE
PWR263S-20-6R20FE
advertisement
Manufacturer No:
PWR263S-20-6R20FE
HK JDW NO:
103-PWR263S-20-6R20FE
Datasheet:
PWR263S-20-6R20FE
Description:
PWR263S-20 Series, Thick Film, 6.2Ohms, 20W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 591
Step5Bar-code shipping tag
PWR263S-20-6R20FE
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    D2PAK
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PWR263S-20
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.409W 10.10mmx10.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.2Ohms
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    20W
  • Height Seated (Max)
    0.192 4.88mm