  • PWR2615W47R0FE
PWR2615W47R0FE
advertisement
Manufacturer No:
PWR2615W47R0FE
HK JDW NO:
103-PWR2615W47R0FE
Datasheet:
PWR2615W47R0FE
Description:
PWR2615 Series, Wirewound, 47Ohm, 1W, ±1%, -55°C~275°C
Step5Bar-code shipping tag
PWR2615W47R0FE
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.154W 6.60mmx3.90mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm