  • PWR2615W22R0F
PWR2615W22R0F
advertisement
Manufacturer No:
PWR2615W22R0F
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PWR2615W22R0F
Package:
2615 J-Lead
Datasheet:
PWR2615W22R0F
Description:
PWR2615 Series, Wirewound, 22Ohm, ±1%, -55°C~275°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PWR2615W22R0F
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    58V
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Case Code (Metric)
    6639
  • Case Code (Imperial)
    2615
  • Height
    3.6068mm
  • Height Seated (Max)
    0.142 3.60mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2615 J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PWR2615
  • Published
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.154W 6.60mmx3.90mm
  • Tolerance
    ±1%