  • PWR221T-30-50R0J
PWR221T-30-50R0J
advertisement
Manufacturer No:
PWR221T-30-50R0J
HK JDW NO:
103-PWR221T-30-50R0J
Datasheet:
PWR221T-30-50R0J
Description:
Through Hole 50Ohm, Thick Film,
Quantity:
In Stock : 313
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PWR221T-30-50R0J
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -50°C~150°C
  • Series
    PWR221T-30
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.410Lx0.125W 10.41mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    50Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    2kV
  • Power Rating
    30W
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Base Part Number
    PWR221T
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Height
    19.304mm
  • Height Seated (Max)
    0.760 19.30mm