  • PWR220T-20-R075J
PWR220T-20-R075J
advertisement
Manufacturer No:
PWR220T-20-R075J
HK JDW NO:
103-PWR220T-20-R075J
Package:
TO-220-2
Datasheet:
PWR220T-20-R075J
Description:
FIXED RESISTOR, 75mOhm, Thick Film,
Step5Bar-code shipping tag
PWR220T-20-R075J
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    TO-220-2
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    PWR220T-20
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.157W 10.10mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    75mOhm
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Base Part Number
    PWR220T
  • Lead Spacing
    5.08mm
  • Height
    14.605mm
  • Height Seated (Max)
    0.575 14.60mm