  • PTL30-15R0-104B1
PTL30-15R0-104B1
advertisement
Manufacturer No:
PTL30-15R0-104B1
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PTL30-15R0-104B1
Package:
Datasheet:
Description:
PANEL CONTROL - SLIDE CARBON
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PTL30-15R0-104B1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Mfr
    Bourns Inc.
  • Series
    Pro Audio PTL
  • Size / Dimension
    Rectangular - 1.772" L x 0.354" W x 0.276" H (45.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    100 kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W, 1/10W
  • Adjustment Type
    Top
  • Travel Range
    30mm