  • PTA3043-2015DPB103
PTA3043-2015DPB103
advertisement
Manufacturer No:
PTA3043-2015DPB103
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PTA3043-2015DPB103
Package:
Datasheet:
Description:
PANEL CONTROL - SLIDE CARBON
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PTA3043-2015DPB103
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Mfr
    Bourns Inc.
  • Series
    Pro Audio PTA
  • Size / Dimension
    Rectangular - 1.772" L x 0.354" W x 0.256" H (45.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    10 kOhms
  • Power (Watts)
    0.2W, 1/5W
  • Adjustment Type
    Top
  • Travel Range
    30mm