  • PTF56250K00BZBF
PTF56250K00BZBF
advertisement
Manufacturer No:
PTF56250K00BZBF
HK JDW NO:
866-PTF56250K00BZBF
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 250kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
PTF56250K00BZBF
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    250kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Diameter
    2.31mm
  • Length
    7.62mm