  • PT01-D130D-B103
PT01-D130D-B103
advertisement
Manufacturer No:
PT01-D130D-B103
HK JDW NO:
207-PT01-D130D-B103
Description:
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
PT01-D130D-B103
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
  • Power (Watts)
    0.05W, 1/20W
  • Actuator Diameter
    0.236" (6.00mm)
  • Size - Body
    Rectangular - 0.492" x 0.394" Face (12.50mm x 10.00mm)
  • Resistance (Ohms)
    10k
  • Features
  • Actuator Length
    1.181" (30.00mm)