  • PSR073DL0400X
PSR073DL0400X
advertisement
Manufacturer No:
PSR073DL0400X
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-PSR073DL0400X
Package:
Datasheet:
PSR073DL0400X
Description:
FUSE POWR-SPEED 110MM 400A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSR073DL0400X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Bolt Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    POWR-SPEED® PSR
  • Size / Dimension
    2.882Lx2.894W x 3.130 H 73.20mmx73.50mmx79.50mm
  • Feature
    Indicating
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Semiconductors
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Current Rating (Amps)
    400A
  • Voltage - Rated AC
    1.3kV