  • PSMN011-100YSFX
PSMN011-100YSFX
advertisement
Manufacturer No:
PSMN011-100YSFX
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
HK JDW NO:
554-PSMN011-100YSFX
Package:
SC-100, SOT-669
Datasheet:
PSMN011-100YSFX
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 10.9m Ω @ 20A, 10V ±20V 2.258nF @ 50V 34.3nC @ 10V 100V SC-100, SOT-669
Quantity:
In Stock : 5736
Step5Bar-code shipping tag
PSMN011-100YSFX
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-100, SOT-669
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Power Dissipation-Max
    152W Ta
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    10.9m Ω @ 20A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 1mA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    2.258nF @ 50V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    79.5A Ta
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    34.3nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    100V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    7V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V