  • PS/EY040P030-22
PS/EY040P030-22
advertisement
Manufacturer No:
PS/EY040P030-22
HK JDW NO:
906-PS/EY040P030-22
Package:
Datasheet:
PS/EY040P030-22
Description:
AC-DC HV PSU, 1200W, POSITIVE PO
Step5Bar-code shipping tag
PS/EY040P030-22
  • Size / Dimension
    20.500Lx17.000W x 3.375 H 520.70mmx431.80mmx85.73mm
  • Power (Watts)
    1200W
  • Voltage - Supply
    180V~264VAC
  • Current - Output
    0mA~30mA
  • Voltage - Output
    0kV~40kVDC
  • Ripple
    500mV rms
  • Voltage Regulation - Line
    ±0.005%
  • Voltage Regulation - Load
    2%
  • Accuracy - Voltmeter; Ammeter
    0.5% + 3.5 digits
  • Current Regulation - Load
    0.1%