  • PS/EY015R080-22
PS/EY015R080-22
advertisement
Manufacturer No:
PS/EY015R080-22
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-PS/EY015R080-22
Package:
Datasheet:
PS/EY015R080-22
Description:
AC-DC HV PSU, 1200W, REVERSE POL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PS/EY015R080-22
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Series
    EY
  • Size / Dimension
    20.500Lx17.000W x 3.375 H 520.70mmx431.80mmx85.73mm
  • Feature
    Programmable, RS232 and USB Interface
  • Part Status
    Active
  • Type
    Bench (AC to DC)
  • Power (Watts)
    1200W
  • Voltage - Supply
    180V~264VAC
  • Number of Outputs
    1
  • Current - Output
    0mA~80mA
  • Voltage - Output
    0kV~15kVDC
  • Display Type
    Digital
  • Number of Characters
    4 (2)
  • Ripple
    500mV rms
  • Voltage Regulation - Line
    ±0.005%
  • Voltage Regulation - Load
    2%
  • Accuracy - Voltmeter; Ammeter
    0.5% + 3.5 digits
  • Current Regulation - Load
    0.1%