  • PRA100I4-10KBWN
PRA100I4-10KBWN
advertisement
Manufacturer No:
PRA100I4-10KBWN
Manufacturer:
Vishay / Sfernice
HK JDW NO:
875-PRA100I4-10KBWN
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PRA100I4-10KBWN
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    8
  • Published
    2007
  • Tolerance
    0.1%
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    250μm
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    400mW
  • Height
    380μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.6mm