  • PR03000202203JDC00
PR03000202203JDC00
advertisement
Manufacturer No:
PR03000202203JDC00
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-PR03000202203JDC00
Package:
Description:
FIXED RESISTOR, 220kOhm,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PR03000202203JDC00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Operating Supply Voltage
    750V
  • Lead Diameter
    0.78 mm
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    19.5mm
  • Width
    5.2mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Published
    2009
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    250 ppm/°C
  • Resistance
    220kOhm