  • PQME1-S5-S15-M
PQME1-S5-S15-M
advertisement
Manufacturer No:
PQME1-S5-S15-M
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PQME1-S5-S15-M
Package:
8-SMD Module, 5 Leads
Datasheet:
PQME1-S5-S15-M
Description:
Quantity:
In Stock : 17
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PQME1-S5-S15-M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD Module, 5 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    PQME1-M (1W)
  • Size / Dimension
    0.52Lx0.33W x 0.29 H 13.2mmx8.5mmx7.3mm
  • Feature
    SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    750mW
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    74%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    4.75V
  • Current - Output (Max)
    50mA