  • PQDE6W-Q24-D24-T
PQDE6W-Q24-D24-T
advertisement
Manufacturer No:
PQDE6W-Q24-D24-T
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PQDE6W-Q24-D24-T
Package:
Datasheet:
PQDE6W-Q24-D24-T
Description:
Quantity:
In Stock : 26
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PQDE6W-Q24-D24-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    PQDE6W-T (6W)
  • Size / Dimension
    2.99Lx1.24W x 0.84 H 76.0mmx31.5mmx21.2mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    6W
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    10V
  • Current - Output (Max)
    125mA 125mA