  • POE30U-560(G)-HT
POE30U-560(G)-HT
advertisement
Manufacturer No:
POE30U-560(G)-HT
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-POE30U-560(G)-HT
Package:
Datasheet:
Description:
POE INJECTOR 30W 56V DESKTOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
POE30U-560(G)-HT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Desktop
  • Weight
    0.5lb 226.8g
  • Operating Temperature
    -20°C~55°C
  • Published
    2011
  • Series
    POE30
  • Size / Dimension
    6.53Lx3.15W x 1.73 H 166.0mmx80.0mmx44.0mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Midspan Injector
  • Approval Agency
    CCC, CE, C-Tick, cULus, IRAM, K-Mark, SAA, S-Jet
  • Efficiency
    75%
  • Note
    AC Power Cord Sold Separately
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Number of Ports
    1
  • Current - Output
    550mA
  • Voltage - Output
    56V
  • Data Rate
    10/100/1000 Mbps
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    RJ45 (Data, Power)
  • Power (Watts) - Per Port
    30W