  • PW180KA4800F01
PW180KA4800F01
advertisement
Manufacturer No:
PW180KA4800F01
HK JDW NO:
732-PW180KA4800F01
Package:
Datasheet:
PW180KA4800F01
Description:
POE INJECTOR 20W 48V DESKTOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PW180KA4800F01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Desktop
  • Weight
    0.353lb 160.12g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2007
  • Series
    PW180KA
  • Size / Dimension
    3.98Lx2.40W x 1.35 H 101.0mmx61.5mmx34.2mm
  • Feature
    OCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Midspan Injector
  • Color
    Black
  • Approval Agency
    CE, cULus, EN, IEC
  • Efficiency
    70%
  • Note
    AC Power Cord Sold Separately
  • Voltage - Input
    100V~250VAC
  • Number of Ports
    1
  • Current - Output
    400mA
  • Voltage - Output
    48V
  • Data Rate
    10/100 Mbps
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    RJ45 (Data, Power)
  • Power (Watts) - Per Port
    20W