  • PO595-01T-12K1
PO595-01T-12K1
advertisement
Manufacturer No:
PO595-01T-12K1
Manufacturer:
Vitrohm
HK JDW NO:
4800-PO595-01T-12K1
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 12.1kOhm, Metal Oxide,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PO595-01T-12K1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    12.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Oxide
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    2.4mm
  • Length
    6.3mm