  • PM4HF8R-M-AC120VW
PM4HF8R-M-AC120VW
advertisement
Manufacturer No:
PM4HF8R-M-AC120VW
HK JDW NO:
590-PM4HF8R-M-AC120VW
Description:
Electromechanical Relay SPDT 3A 100V to 120VAC Flush Mount/Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
PM4HF8R-M-AC120VW
  • Mount
    Flush, Surface Mount
  • Number of Pins
    8
  • Max Current Rating
    3A
  • Throw Configuration
    SPDT
  • Coil Voltage (AC)
    120V