  • PM4HA-H-24VW
PM4HA-H-24VW
advertisement
Manufacturer No:
PM4HA-H-24VW
HK JDW NO:
590-PM4HA-H-24VW
Package:
Datasheet:
Description:
RELAY TIME DELAY 500HRS 5A 250V
Step5Bar-code shipping tag
PM4HA-H-24VW
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Material
    Silver
  • Mount
    Panel, Socket
  • Mounting Type
    Socketable
  • Number of Pins
    11
  • Weight
    100g
  • Published
    2006
  • Series
    PM4H
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Circular
  • Max Operating Temperature
    50u00b0C
  • Min Operating Temperature
    -10u00b0C
  • Voltage - Supply
    24VAC/DC
  • Termination Style
    Plug In, 11 Pin (Octal)
  • Function
    Programmable (Multi-Function)
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    5A
  • Throw Configuration
    DPDT
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC
  • Coil Voltage (DC)
    24V
  • Coil Voltage (AC)
    24V