  • H5CX-L8D AC24/DC12-24Q
H5CX-L8D AC24/DC12-24Q
advertisement
Manufacturer No:
H5CX-L8D AC24/DC12-24Q
HK JDW NO:
607-H5CX-L8D AC24/DC12-24Q
Package:
Description:
RELAY TIME DELAY 9999HRS 5A 250V
Step5Bar-code shipping tag
H5CX-L8D AC24/DC12-24Q
    Select All
  • Mounting Type
    Socketable
  • Published
    2002
  • Series
    H5CX
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    24VAC 12V~24VDC
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Function
    Programmable (Multi-Function)
  • Circuit
    SPDT (1 Form C)
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC