  • PM4548.152NLT
PM4548.152NLT
advertisement
Manufacturer No:
PM4548.152NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PM4548.152NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PM4548.152NLT
Step5Bar-code shipping tag
PM4548.152NLT
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PM4548.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.299Lx0.272W 7.60mmx6.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    9A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    1.5μH
  • DC Resistance (DCR)
    20mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    15A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm