  • PM2203.182NLT
PM2203.182NLT
advertisement
Manufacturer No:
PM2203.182NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PM2203.182NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PM2203.182NLT
Description:
Quantity:
In Stock : 1331
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PM2203.182NLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PM2203.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.209W 5.50mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    10.1A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    1.8μH
  • DC Resistance (DCR)
    12.7mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    12.3A
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm