  • PM127SH-470M
PM127SH-470M
advertisement
Manufacturer No:
PM127SH-470M
HK JDW NO:
103-PM127SH-470M
Datasheet:
PM127SH-470M
Step5Bar-code shipping tag
PM127SH-470M
    1
  • Construction
    Bobbin Core
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    2.5A
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Max DC Current
    2.9A
  • Case/Size Code
    4747
  • Diameter
    12mm
  • Height
    7.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Operating Temperature
    -30°C~100°C
  • Published
    2000
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%