  • PM-5R0H105-1
PM-5R0H105-1
advertisement
Manufacturer No:
PM-5R0H105-1
HK JDW NO:
255-PM-5R0H105-1
Package:
Datasheet:
PM-5R0H105-1
Description:
Supercapacitors / Ultracapacitors 1F 5V EDLC PM SERIES HORZ
Step5Bar-code shipping tag
PM-5R0H105-1
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    385.549999g
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    80%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    5V
  • Capacitance
    1F
  • Voltage - Rated DC
    5V
  • Orientation
    Horizontal
  • Lead Pitch
    11.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Leakage Current
    10μA
  • Height
    21.5mm
  • Length
    16.8mm
  • Width
    8.5mm