  • PLT10HH101150PNL
PLT10HH101150PNL
advertisement
Manufacturer No:
PLT10HH101150PNL
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-PLT10HH101150PNL
Package:
Vertical, 4 PC Pad
Datasheet:
PLT10HH101150PNL
Description:
CMC 15A 2LN 100 OHM SMD AEC-Q200
Step5Bar-code shipping tag
PLT10HH101150PNL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    PLT10H
  • Size / Dimension
    0.508Lx0.358W 12.90mmx9.10mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Additional Feature
    IMPEDANCE AT 10 MHZ
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Number of Functions
    2
  • Inductance
    2 mH
  • Impedance
    100Ohm
  • Max DC Current
    15A
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    2.3mOhm
  • Impedance @ Frequency
    100Ohm @ 10MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10MOhm
  • Height
    9.398mm
  • Width
    6.6mm