  • PLH10AS3711R0P2B
PLH10AS3711R0P2B
advertisement
Manufacturer No:
PLH10AS3711R0P2B
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-PLH10AS3711R0P2B
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
PLH10AS3711R0P2B
Description:
Common Mode Filters / Chokes 1.0 AMP COMMON MODE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PLH10AS3711R0P2B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PLH10
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.630W 18.00mmx16.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    16mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    13mm
  • Inductance
    370 μH
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm
  • Current
    1A
  • Max DC Current
    1A
  • Lead/Base Style
    Pin
  • Filter Type
    Power Line
  • DC Current
    1A
  • Number of Lines
    2
  • Current Rating (Max)
    1A
  • Height
    17.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    16.002mm
  • Height (Max)
    0.689 17.50mm