  • PLA150F-48
PLA150F-48
advertisement
Manufacturer No:
PLA150F-48
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PLA150F-48
Package:
Module
Datasheet:
PLA150F-48
Description:
Power Supply;AC-DC;48V;2.1A;115-264V In;Enclosed;Panel Mount;PFC;101W;PLA Series
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PLA150F-48
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    600g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Published
    2014
  • Series
    PLA (150W)
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    150W
  • Power Rating
    153.6W
  • Depth
    97mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    90%
  • Output Voltage
    48V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Current
    3.2A
  • Output Power
    153.6W
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Current - Output 1
    3.2A
  • Minimum Load Required
    No
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Ripple Voltage (Main Out)
    0.05303Vrms
  • Height
    41mm
  • Length
    129mm
  • Width
    97mm