  • PBA75F-24-N
PBA75F-24-N
advertisement
Manufacturer No:
PBA75F-24-N
HK JDW NO:
165-PBA75F-24-N
Package:
Datasheet:
PBA75F-24-N
Description:
Quantity:
In Stock : 321
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
PBA75F-24-N
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    350.000009g
  • Series
    PBA (75W)
  • Published
    2005
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Enclosed
  • Max Operating Temperature
    71°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    75W
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Power Rating
    76.8W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    35.5mm
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X5
  • Efficiency
    85%
  • Output Voltage
    24V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Current
    3.2A
  • Output Power
    76.8W
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Current - Output 1
    3.2A
  • Height
    32mm
  • Length
    135mm
  • Width
    82mm