  • PISL-681M-04
PISL-681M-04
advertisement
Manufacturer No:
PISL-681M-04
HK JDW NO:
3540-PISL-681M-04
Step5Bar-code shipping tag
PISL-681M-04
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    5138
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.8Ohm
  • Rated Current-Max
    0.25A
  • Inductance-Nom (L)
    680 µH
  • Self Resonant Frequency
    2.3MHz