  • PIC32MM0064GPM064-I/PT
PIC32MM0064GPM064-I/PT
advertisement
Manufacturer No:
PIC32MM0064GPM064-I/PT
HK JDW NO:
536-PIC32MM0064GPM064-I/PT
Package:
64-TQFP
Description:
64KB 64K x 8 FLASH MIPS32® microAptiv™ 32-Bit Microcontroller PIC® 32MM Series PIC32MM0064GPM 3V 64-TQFP
Quantity:
In Stock : 3106
Step5Bar-code shipping tag
PIC32MM0064GPM064-I/PT
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Package / Case
    64-TQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Series
    PIC® 32MM
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    64
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Base Part Number
    PIC32MM0064GPM
  • JESD-30 Code
    S-PQFP-G64
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2V
  • Number of I/O
    52
  • Speed
    25MHz
  • RAM Size
    16K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2V~3.6V
  • Peripherals
    Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, I2S, POR, PWM, WDT
  • Clock Frequency
    48MHz