  • PHT0805H1402FGT
PHT0805H1402FGT
advertisement
Manufacturer No:
PHT0805H1402FGT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-PHT0805H1402FGT
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 14000Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
PHT0805H1402FGT
    Select All
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    55 ppm/°C
  • Resistance
    14000Ohm
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PLASTIC
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.06W
  • Operating Temperature (Max)
    230°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Size Code
    0805
  • Rated Temperature
    215°C