  • PHB1335150KJSA
PHB1335150KJSA
advertisement
Manufacturer No:
PHB1335150KJSA
HK JDW NO:
555-PHB1335150KJSA
Description:
CAP FILM 15UF 10% 330VDC RADIAL
Step5Bar-code shipping tag
PHB1335150KJSA
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
    1.673" L x 1.102" W (42.50mm x 28.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    15 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.7 mOhms
  • Lead Spacing
    1.476" (37.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    330V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    220V