  • PG0437.321NLT
PG0437.321NLT
advertisement
Manufacturer No:
PG0437.321NLT
HK JDW NO:
664-PG0437.321NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PG0437.321NLT
Step5Bar-code shipping tag
PG0437.321NLT
  • Inductance
    320nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.85mOhm
  • Max DC Current
    33A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    39A
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 10% TOLERANCE
  • Height
    4.4958mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PG0437NL
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.433W 12.50mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    1
  • Depth
    11mm
  • Current Rating
    33A