  • PFR05S-150-JNH
PFR05S-150-JNH
advertisement
Manufacturer No:
PFR05S-150-JNH
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
HK JDW NO:
216-PFR05S-150-JNH
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
PFR05 Series, Thick Film, 15Ohm, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 8822
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PFR05S-150-JNH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PFR05
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    15Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm