  • PFC-W0603LF-03-3572-B
PFC-W0603LF-03-3572-B
advertisement
Manufacturer No:
PFC-W0603LF-03-3572-B
Manufacturer:
International Resistive
HK JDW NO:
3719-PFC-W0603LF-03-3572-B
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Thin Film, 35.7kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PFC-W0603LF-03-3572-B
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    35.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Case Code (Imperial)
  • Power Dissipation-Max
    100mW
  • Height
    609.6μm
  • Length
    1.6002mm