  • PF0581.223NLT
PF0581.223NLT
advertisement
Manufacturer No:
PF0581.223NLT
HK JDW NO:
664-PF0581.223NLT
Step5Bar-code shipping tag
PF0581.223NLT
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PF0581NL
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.367W 10.32mmx9.32mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    84mOhm
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    9.32mm
  • Current Rating
    1.7A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    22μH
  • DC Resistance (DCR)
    84mOhm Max
  • Max DC Current
    1.7A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • DC Current
    1.7A
  • Height
    4.4196mm
  • Height Seated (Max)
    0.174 4.42mm