  • PF0581.103NL
PF0581.103NL
advertisement
Manufacturer No:
PF0581.103NL
HK JDW NO:
664-PF0581.103NL
Step5Bar-code shipping tag
PF0581.103NL
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    PF0581NL
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.367W 10.32mmx9.32mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    2.5A
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    43mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Rated Current-Max
    3.25A
  • Height Seated (Max)
    0.174 4.42mm