  • PF0560.683NL
PF0560.683NL
advertisement
Manufacturer No:
PF0560.683NL
HK JDW NO:
664-PF0560.683NL
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PF0560.683NL
Step5Bar-code shipping tag
PF0560.683NL
  • Packaging
    Tray
  • Series
    PF0560NL
  • Size / Dimension
    0.409Lx0.406W 10.40mmx10.30mm
  • Tolerance
    ±25%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1.42A
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    213mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    9MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.5A
  • Case/Size Code
    4141
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C