  • PF0504.682NLT
PF0504.682NLT
advertisement
Manufacturer No:
PF0504.682NLT
HK JDW NO:
664-PF0504.682NLT
Step5Bar-code shipping tag
PF0504.682NLT
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PF0504NL
  • Size / Dimension
    0.730Lx0.600W 18.54mmx15.24mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    9.8mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    9A
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    15.24mm
  • Current Rating
    9A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    6.8μH
  • DC Resistance (DCR)
    9.8mOhm Max
  • Max DC Current
    9A
  • Current - Saturation
    20A
  • DC Current
    9A
  • Height
    11.43mm
  • Height Seated (Max)
    0.450 11.43mm
  • Length
    18.54mm
  • Width
    15.24mm