  • PESE1-S5-D15-M-TR
PESE1-S5-D15-M-TR
advertisement
Manufacturer No:
PESE1-S5-D15-M-TR
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PESE1-S5-D15-M-TR
Package:
10-SMD Module, 6 Leads
Datasheet:
PESE1-S5-D15-M-TR
Description:
Quantity:
In Stock : 14657
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PESE1-S5-D15-M-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    10-SMD Module, 6 Leads
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C With Derating
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PESE1-M (1W)
  • Size / Dimension
    0.60Lx0.33W x 0.29 H 15.2mmx8.5mmx7.3mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    5
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    1W
  • Additional Feature
    IT ALSO HAS -15 V OUTPUT
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-PDMA-G8/5
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    UL, EN
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Input Voltage-Nom
    5V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    34mA 34mA
  • Protections
    OVER CURRENT
  • Voltage - Output 2
  • Control Mode
    VOLTAGE-MODE
  • Total Power Output-Max
    1W
  • Height
    7.5mm
  • Height Seated (Max)
    7.5mm
  • Width
    8.5mm